в означеннях
Тлумачення, значення слова «комбінат»:

КОМБІНА́Т, у, чол.

1. Велике промислове підприємство, що об'єднує кілька різних підприємств, зв'язаних між собою технологічним процесом або адміністративно. Сучасний металургійний завод являє собою поєднання ряду взаємно зв'язаних підприємств і цехів, тобто комбінат (Економічна географія СРСР, 1957, 34); — Я керую великим комбінатом. Ми топимо чавун і варимо сталь (Натан Рибак, Час, 1960, 797); Текстильний комбінат;
//  Об'єднання кількох дрібних підприємств місцевої промисловості або комунально-побутового обслуговування. Комбінат побутового обслуговування; Деревообробний комбінат;
//  Сукупність теплиць, парників і т. ін. для прискореного масового вирощування рослин. Доцільно було створити міжколгоспний теплично-парниковий комбінат (Колгоспник України, 4, 1957, 34).

2. Об'єднання навчально-виховних закладів різних ступенів, напр. інституту й технікуму, дитячих ясел і садка при заводах та інших підприємствах. У навчально-курсовому комбінаті щороку підвищують свою кваліфікацію від 600 до 700 робітників (Наука і життя, 8, 1956, 13).

3. У капіталістичних країнах — об'єднання різних підприємств як одна з форм монополії для ведення конкурентної боротьби.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 242.

Коментарі (0)