в означеннях
Тлумачення, значення слова «компанія»:

КОМПА́НІЯ, ї, жін.

1. Те саме, що товариство 1. Полискотав його катюга добре, і спроваджено до компанії, до товариства, туди, де козам роги правлять (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 420); Весела компанія з піснями й музикою зупинилася біля острова (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 206).
Водити компанію див. водити; Для компанії; За компанію — разом з іншими тільки тому, що інші роблять те саме. Випити для компанії; Підтримувати [підтримати] компанію — не відмовлятися від участі в тому, що задумали чи роблять інші. — Я зайшла, думаю, може й ви з нами, підтримаєте мені компанію (Леся Українка, II, 1951, 67); Тепла компанія, ірон. — група близько знайомих людей, які разом п'ють, гуляють, розважаються. Перегуда все ходив та ходив, поки й приткнувся біля якоїсь теплої компанії (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 267).

2. Капіталістичне торговельне або промислове товариство, що об'єднує підприємців; спілка. Величезні бариші давали англійській буржуазії торгові компанії (Нова історія. Підручник для 8 кл., 1956, 18);
//  Назва членів такого товариства (на письмі скорочено К°), що додається до імені офіційного голови фірми.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 249.

Коментарі (1)