в означеннях
Тлумачення, значення слова «комунізм»:

КОМУНІ́ЗМ, у, чол.

1. Вища суспільно-економічна формація, що приходить на зміну капіталізмові й ґрунтується на усуспільненні засобів виробництва; має два ступені розвитку: соціалізм і власне комунізм — безкласове суспільство, у якому здійснюється принцип: «від кожного — за його здібностями, кожному — за його потребами». Комунізм є найвищий ступінь розвитку соціалізму, коли люди працюють з усвідомлення необхідності працювати на загальну користь (Ленін, 30, 1951, 178); Революція іде. І скрізь ми Бачимо її всесвітню путь, — Всі шляхи ведуть до комунізму, Всі дороги в комунізм ведуть! (Степан Крижанівський, Під зорями.., 1950, 139).

2. Створена Марксом, Енгельсом і Леніним унаслідок глибокого вивчення об'єктивних законів розвитку суспільства наукова теорія й тактика пролетарської революції та побудови комуністичного суспільства. Ідеї комунізму захоплюють серця трудящих і перетворюють світ (Комуніст України, 10, 1959, 9).
Воєнний комунізм див. воєнний; Науковий комунізм — те саме, що комунізм 2; Первісний комунізм — суспільний докласовий лад первісної родової общини, при якому була спільна власність на засоби й продукти виробництва; Утопічний комунізм — домарксистське вчення про соціалістичну перебудову суспільства, яке ґрунтувалося не на пізнанні законів розвитку суспільства, а на мріях про ідеальне суспільство.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 254.

Коментарі (0)