в означеннях
Тлумачення, значення слова «конвейєр»:

КОНВЕ́ЙЄР, а, чол.

1. Пристрій для безперервного пересування деталей виробів від одного робітника до іншого, для транспортування вантажів і т. ін. На конвейєрі до його робочого місця подавалися нескінченним потоком невеликі гостроверхі балони (Натан Рибак, Час, 1960, 93); Для безперебійного транспортування вугілля з лави до вантажного пункту були створені конвейєри (Сигналізація, централізація і блокіровка.., 1955, 4).
Зелений конвейєр — планове використання зелених соковитих кормів для годівлі худоби протягом усього пасовищного періоду. У передових колгоспах організовано.. зелений конвейєр, при якому худоба одержує зелений корм безперервно з ранньої весни до пізньої осені (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 189).

2. у знач. присл. конвейєром. Від одного до одного, одне за одним. Цегляну стіну мурував Карпо Чумак, а доярки з Яриною подавали йому конвейєром цеглу (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 407); Все йде конвейєром. Не встигли ще зібрати урожай з тисячі гектарів, як з 900 він уже обмолочений. Слідом ідуть трактори з тросовими волокушами. Скиртується солома, провадиться лущення стерні (Радянська Україна, 20.VII 1967, 1).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 256.

Коментарі (0)

Увага! Подане тут оригінальне написання реєстрового слова є застарілим.