в означеннях
Тлумачення, значення слова «кооперація»:

КООПЕРА́ЦІЯ, ї, жін.

1. тільки одн. Особлива форма організації праці, при якій багато людей разом беруть участь у тому самому процесі або в різних, але зв'язаних між собою процесах праці; співробітництво. Сучасна інтенсифікація сільського господарства перетворюється в основну форму його переходу від кооперації ручної праці до виробництва, яке ґрунтується на кооперації систем машин (Комуніст України, 10, 1968, 72).

2. Масове виробниче, торговельне і т. ін. об'єднання, створене його членами-пайовиками. В кооперації, особливо в сільськогосподарській кооперації, Ленін бачив доступний і зрозумілий мільйонам селян шлях переходу від дрібного одноосібного господарства до великих товариських виробничих об'єднань селян (Ленін, Коротка біографія, 1955, 270); Споживча кооперація України є однією з найбільш, масових громадських і господарських організацій на селі (Радянська Україна, 23.VI 1962, 2); Житлово-будівельна кооперація.

3. розм. Кооперативна крамниця; кооператив. Треба було Миколці збігати до кооперації (Остап Вишня, II, 1956, 293); [Маша:] А скажи, справді, для чого тобі влада?.. [Мати:] Щоб у кооперації було повно товару (Іван Микитенко, I, 1957, 196).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 277.

Коментарі (0)