в означеннях
Тлумачення, значення слова «кузька»:

КУ́ЗЬКА, и, жін.

1. розм. Те саме, що комашка. Тихо, не сюрчать коники, не деренчать усякі кузьки (Панас Мирний, IV, 1955, 83); Тільки покінчили з ховрахом, а тут уже треба йти в наступ на довгоносика, що страшенно шкодить цукровим бурякам.. Деякі школярі наловили по кілька кілограмів цієї шкідливої кузьки (Олександр Копиленко, Як вони.., 1961, 137).

2. ент. Небезпечний шкідник зернових культур; хлібний жук. Кузьку — рудого жука з чорно-зеленими грудьми та з квадратною чорною плямою коло основи надкрил — знає кожний, кому доводилося бувати влітку на хлібному полі (Шкідники поля, городу та саду, 1949, 98); Мигтять [чайки], віражують, на льоту хапають, здзьобують кузьку з колосків (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 30).

3. перев. збірн., розм., рідко. Те саме, що вошва. Фашисти прудилися вечорами коло розпеченої дочервона пічки, ловили навпомацки під фуфайкою кузьку і потім кидали її просто на підлогу (Юрій Яновський, II, 1954, 37); — Дуже ти розумним став! — злостиво і чітко відрубав голова. — Гляди, щоб на твоєму тілі не викохувалась тюремна кузька! (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 392).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 386.

Коментарі (0)