в означеннях
Тлумачення, значення слова «лабіринт»:

ЛАБІРИ́НТ, у, чол.

1. За давньогрецькою легендою — палац із величезною кількістю приміщень і заплутаних ходів, що його збудував Дедал на острові Кріті.

2. чого та з означ. Дуже складне, заплутане розташування приміщень, переходів, доріг, алей у парку тощо. За нею [долиною] було видко цілі лабіринти невисоких скель (Нечуй-Левицький, II, 1956, 409); І Алі, і Фатьма були тут людьми чужими, не знали стежок і легко могли заплутатися в їх лабіринті (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 400); Солекопи знали тут кожну штольню, заплутаний підземний лабіринт (Семен Скляренко, Карпати, II, 1954, 271); На кістках [українського народу].. викладалися ці нетрі, лабіринти, гроти [Софіївського парку] (Іван Ле, Право.., 1957, 99);  * У порівняннях. Спочатку я просто блукала в коридорі, мов в якомусь лабіринті (Ірина Вільде, Ті з Ковальської, 1947, 43).

3. перев. чого та з означ., перен. Складне, заплутане поєднання, переплетення чого-небудь. Зла недоля зіпхнула його на саме дно суспільного пекла, провела лабіринтом арештів, безглуздих допитів, страшних тюрем (Петро Колесник, Терен.., 1959, 374);
//  Про те, що важко збагнути, у чому важко розібратися. [Кай Летіцій:] Я не люблю таких процесів. Завжди темне дно буває в них — його й збагнути трудно, се хаос, лабіринт, а не процес (Леся Українка, II, 1951, 370); Мабуть, легше зварити найскладнішу швидкісну плавку, ніж продертися крізь складні лабіринти завдань на квадратні рівняння (Вадим Собко, Біле полум'я, 1952, 24).

4. анат. Внутрішня частина вуха, що виконує функції органа слуху й рівноваги. Заліз [довгоносик] в ушний лабіринт, добрався до ковадла з молоточком (Остап Вишня, I, 1956, 420).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 427.

Коментарі (0)