в означеннях
Тлумачення, значення слова «лакомий»:

ЛА́КОМИЙ, а, е, розм.

1. Який дає смакову насолоду; дуже смачний, ласий;
//  перен. Який може дати певне задоволення, вигоду і т. ін.; привабливий, спокусливий. Гроші — лакома річ (Номис, 1864, № 1374).
Лакомий кусок (кусочок, шматок, кусник і т. ін.): а) дуже смачна їжа. Був [пан Темницький] подібний до гладкого кота, що, розкішно муркотячи, пасе очима якийсь лакомий кусник (Іван Франко, II, 1950, 292); б) що-небудь принадне, спокусливе. Літ з десять був у нас суддею Глива. Да, знаєш, захотів на лакомий кусок, В Полтаву перейшов: там, кажуть, є пожива (Євген Гребінка, I, 1957, 70).

2. без додатка, на що, з інфін. Який любить поласувати чим-небудь смачним. — Гледи [гляди], Михайло, гледи! Рознесуть твою славну шапку лакомі бджоли на мед (Марко Вовчок, I, 1955, 338);
//  Який виражає бажання поласувати. Кинув гріш вікном, і вони [циганчата] його зручно зловили.. І знов звернулися очі всіх.. на нього. Великі, з лакомим.. виразом... (Ольга Кобилянська, I, 1956, 537);
//  перен. Який має особливу пристрасть, спокусу до чого-небудь. Знаю, що такий батько лакомий заплакати, бо до нього приступає тоді і втіха і жаль (Лесь Мартович, Тв., 1954, 209).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 439.

Коментарі (0)