в означеннях
Тлумачення, значення слова «ламаний»:

ЛА́МАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до ламати 1.

2. у знач. прикм. Який поламали, зіпсували. Чути було вигуки, оклики, тріск ламаних меблів (Іван Франко, VI, 1951, 155); Велосипед під нею був неначе і не її, лискучий нікелем та з сіткою над колесами, англійський «Дукс», а якесь ламане доробало (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 57);
//  Зігнутий під кутом. Впала мені в очі невелика пожовкла і пошарпана книжечка, не то друкована, не то писана якимись чудними, ламаними та кучерявими літерами (Леся Українка, III, 1952, 740); Вулиця йде ламаною кривулькою (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 535);
//  В якому є багато неправильного, неточного (про мову). Негр, якого Данькові штуки щиро розвеселили, несподівано заговорив до хлоп'ят хоч і ламаною, але цілком для них зрозумілою мовою (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 171).
 Ламана лінія — лінія, що складається з відтинків прямої лінії, з'єднаних під кутом. Недалеко від станиці по схилах горбів і по ярах пролягала ламана лінія траншей (Ле і Левада, Південний захід, 1950, 227); Ламаний килим — килим, орнамент якого складається з різнокольорових, з'єднаних під кутом смуг. Орнамент складається переважно з чорних, голубих, червоних або вишневих смуг, переділених часто білим перетканням, яке утворює ламані лінії. Такий килим називають ламаним (Матеріали з етнографії.., 1956, 52).
Ламаного гроша [шеляга] не вартий див. гріш; Ламаної копійки не вартий див. копійка; Ламаної копійки не дати див. копійка; Ні (і) ламаної копійки нема (не було) за душею див. копійка; Ціна — ламаний гріш: а) (чому) про що-небудь дуже дешеве; б) (кому, чому) про того або те, що нічого не вартий (варте), нікуди не годиться. [Ельза:] А що, коли Грета Норман все-таки піде грати в новий театр? [Шредер:] Коли це трапиться, то вам всім ціна ламаний гріш! (Вадим Собко, П'єси, 1958, 163).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 440.

Коментарі (0)