в означеннях

Коментарі читачів до статті «ЛАСИЦІ»

ЛасиціLukasz_, 17 січня 2021 Дякую! (1)

Ла́сиці, -иць, мн., діал. Візерунки, утворені памороззю на шибці.

Приклади вживання:

- Вікна замальовані ласицями, місяць обливає їх своїм сяйвом, і вони горять переливно і дивовижно, ніби те пальмове листя, лите зі срібла (Улас Самчук, «Волинь»).
- Володько кидає Хведота і біжить до вікна. Вікно замерзло. Квітчасті ласиці розмалювали шиби і через них нічого не видно надвір (Улас Самчук, «Волинь»).
- Вікна в канцелярії і спальні були порисовані морозом. Великі ласиці на склі уформувалися в якісь фантастичні квіти (Федір Одрач, «Вощадь»).
- Крізь рідкі ласиці, які нагадують візерунчате мереживо, що їх порозмальовував на вікнах морозець, крадеться досвіток.(Василь СКУРАТІВСЬКИЙ.ПОГОСТИНИ.СІЮ, ВІЮ, ПОСІВАЮ) (http://abetka.ukrlife.org/pogostyny1.html).
- Розійшовся мороз-чародій не на жарт: малює ласиці на вікні, мережить памороззю дерева, розвішує волохатий іній, готуючись до чудового 50-річного ювілею, який 15 січня завітав до хорошого сім’янина, жителя Нової Вижви. (https://www.facebook.com/permalink.php?id=1939056302786711&story_fbid=5627510820607889).

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha