в означеннях
Тлумачення, значення слова «липа»:
Рими України: словник рим

ЛИ́ПА, и, жін.

1. Дерево з серцеподібним зубчастим листям і жовтим пахучим медоносним цвітом. В садах солодко дрімають окутані місячним сяйвом стрункі тополі, широковіті липи, крислаті яблуні (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 31); Балика жадібно дихав росяною свіжістю пущі, ароматом липи й бузини (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 41);
//  Деревина цього дерева. Липа і осика використовуються на будування жилих і господарських приміщень (Столярно-будівельна справа, 1957, 38).
Обдирати (обдерти, облуплювати, облупити і т. ін.)., як (мов, наче і т. ін.) липу — те саме, що Обдирати (обдерти, облуплювати, облупити і т. ін.), як (мов, наче і т. ін.) липку (див. липка). — Ага! То значить... лиш то гешефт, як може пана обдерти, мов липу з лика (Іван Франко, III, 1950, 391).

2. перен. Про що-небудь фальшиве, підроблено.
Липу справляти — обдурювати, підробляти (здебільшого документи). — Я можу від лікарів посвідчення подати, що інвалід війни! — зухвало озвався Шпулька. — За півсотні мені яку завгодно липу на Галицькому базарі справлять (Юрій Смолич, Мир.., 1958, 329).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 487.

Коментарі (0)