в означеннях
Тлумачення, значення слова «майстерня»:

МАЙСТЕ́РНЯ, і, жін.

1. Підприємство для лагодження або виготовлення певних виробів; приміщення, де міститься таке підприємство. — Це будуть крамниці? — спитався я. — Ні, це майстерні. Оце тут з дерева виробляють всячину — і вози, і колеса (Панас Мирний, IV, 1955, 329); В кожному колгоспі має бути майстерня для ремонту машин, устаткування й механізмів, виконання теслярських і столярських робіт (Колгоспна виробнича енциклопедія, II, 1956, 5); У майстерні Саливона Глека було вогко й незатишно, як і в будь-якій старій гончарні (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 327).

2. спец. Відділ у цеху (на заводі, у навчальному закладі тощо). Нові лабораторії, експериментальні майстерні сприяють глибшому засвоєнню студентами знань, тіснішому пов'язанню теорії з практикою (Радянська Україна, 7.VIII 1949, 1).

3. Приміщення, де працює художник, скульптор і т. ін. [Верба:] Я вирішив збудувати в хорошому селі майстерню і по-справжньому взятись за роботу. [Романюк:] Вибачайте, — яку майстерню? [Верба:] Для малювання (Олександр Корнійчук, II, 1955, 199).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 600.

Коментарі (0)