в означеннях
Тлумачення, значення слова «маскарад»:

МАСКАРА́Д, у, чол.

1. Свято, бал, учасники якого одягнені в маски та костюми (казкові, етнографічні тощо); костюмований бал. Вона заторохтіла про губернію. — Там-то хороше, там-то весело! Садки, клуби, маскаради (Панас Мирний, III, 1954, 192); Словом, був такий маскарад під одкритим небом, як у нас в залі (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 428); Палац піонерів організував маскарад у залі однієї з шкіл у центрі міста (Леонід Смілянський, Сашко, 1957, 226).

2. перен., ірон. Про незвичайний для когось одяг, що дуже змінює вигляд. — А що це за маскарад, Женю? — Маскарад? — жваво відповіла Женя. — А ти теж у дранті. Чому питаєш? Сама знаєш, для чого я так вирядилася (Антон Хижняк, Тамара, 1959, 43); Стадницькому хочеться і вилаятись, і розсміятися, до того стало кумедним обличчя Салогана, перемотане хустками до самого носа. — Це що за маскарад? — Ой, голова і зуби, — стогне управитель (Михайло Стельмах, I, 1962, 287).

3. перен. Про вигляд і поведінку, за якими приховується справжня сутність когось, чогось. Я брав навмисне «об'єктивні» теми, ніби з історії або з чужого мені соціального осередку, але ж се був тільки «маскарад душі» (Леся Українка, III, 1952, 690).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 637.

Коментарі (0)