в означеннях
Тлумачення, значення слова «міграція»:

МІГРА́ЦІЯ, ї, жін., спец.

1. Переселення народів у межах країни або з однієї країни в іншу. Великі резерви трудових ресурсів є в малих містах. Це значною мірою обумовлено процесом міграції населення з села до міста (Комуніст України, 8, 1964, 24);  * Образно. Однією з прикмет творчості Лесі Українки є своєрідна міграція мотивів і образів ранньої лірики в писані пізніше драматичні твори, де ці мотиви й образи поширювались і поглиблювались (Вітчизна, 2, 1961, 149).

2. Пересування тваринних організмів з однієї місцевості в іншу у зв'язку із змінами умов життя або з проходженням циклу розвитку. Ще з давніх часів люди спостерігають цікаве явище — регулярні масові пересування, або міграції, різних тварин і птахів на значні віддалі (Наука і життя, 7, 1958, 36); Оселедець, що потребує для розмноження холодних вод, покинув Балтійське море та береги Норвегії і мігрував у води Північного Льодовитого океану. Міграцію оселедця можна також пояснити збільшенням солоності вод (Колгоспник України, 6, 1959, 41).

3. Переміщення, перерозподіл яких-небудь елементів. Від переміщення в магмі летких частин може відбутися переміщення в ній важких металевих сульфідів через міграцію в бік зменшеного тиску (Курс загальної геології, 1947, 238); Кримська ветеринарно-дослідна станція.. вивчала питання про роль природної.. міграції бруцельозу (Соціалістичне тваринництво, 1, 1956, 47).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 724.

Коментарі (0)