в означеннях
Тлумачення, значення слова «мікроскопічний»:

МІКРОСКОПІ́ЧНИЙ, а, е.

1. Зробл., проведений за допомогою мікроскопа. Мікроскопічний аналіз з цілковитою певністю встановлює, що корж з Пастирського городища був виготовлений з добре очищеного пшона (Археологія, II, 1948, 81); П. А. Тутковський перший провів мікроскопічне дослідження гранітів і пісковиків Київщини (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 116);
//  перен. Дуже глибокий, проникливий (про аналіз і т. ін.). У обох письменників [Е. Золя і Г. Успенського] Франко підкреслює надзвичайну спостережливість, дар проникливого, мікроскопічного аналізу життєвих явищ (Рад. літ., 3, 1957, 44).

2. Який можна побачити тільки через мікроскоп. Розвиток мікроскопічних грибів в ризосфері бавовнику Півдня України залежить від типу ґрунту, фази росту рослин, кліматичних умов (Мікробіологічний журнал, XVI, 4, 1954, 18).

3. перен. Дуже малий, незначний за розміром. [Сльозкін]: Крім ентузіазму, потрібні ще знання, потрібна культура, бодай у мікроскопічних дозах... (Іван Микитенко, I, 1957, 174); Що людству до Віталикових переживань, що йому до цієї маленької, мікроскопічної драми, що розігрується десь у вівчарському степовому радгоспі? (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 47); Наші критики приділяють дитячій літературі таку, мікроскопічну увагу, що годі й казати про будь-який вплив чи допомогу з їх боку в цій серйозній справі (Літературна газета, 13.III 1959, 3).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 734.

Коментарі (0)