в означеннях
Тлумачення, значення слова «місія»:

МІ́СІЯ, і, жін.

1. Важливе завдання, доручення тощо. Патер Гаудентій, одержавши таку місію [захищати інтереси католицизму], вирушив з Рима до Варшави (Іван Франко, II, 1950, 147); Панна, певне, взяла була на себе благородну місію підняти дух у хлопця, підійшла, сіла на стілець рядом з Новою і стала заводити розмову (Степан Васильченко, I, 1959, 88); Пан каштелян був вельми спритною людиною, і тому не раз довіряли йому різні дразливі та небезпечні місії, при яких треба було не тільки розуму й відваги, але й хитрощів та безсоромності (Юліан Опільський, Іду.., 1958, 468).

2. Високе призначення, відповідальна роль. — Може, комусь із нас тут судилося загинути, не доживши до дня перемоги. Але пам'ятаймо одне: на нас лежить велика місія. Будемо ж стояти на смерть! (Олесь Гончар, III, 1959, 117); Комунізм виконує історичну місію визволення всіх людей від соціальної нерівності, від усіх форм гноблення і експлуатації, від страхіть війни і утверджує на землі Мир, Працю, Свободу, Рівність, Братерство і Щастя всіх народів (Програма КПРС, 1961, 5).

3. Постійне дипломатичне представництво у будь-якій державі, яке очолює посланник або повірений у справах. Вкажіть йому [комсомольцеві] дорогу, дайте науку, дайте техніку і тоді посилайте куди завгодно: в інженери, в капітани, в дипломатичні місії, артисти (Олександр Довженко, I, 1958, 88); — А ти ж у Києві бачив по вулицях: так і майорять прапорці на автомобілях дипломатичних місій (Андрій Головко, II, 1957, 503);
//  Будинок, де розміщене це представництво. Машина під'їхала до місії.

4. Представники однієї держави, що перебувають в іншій державі з якою-небудь метою. У 1842 р. Путятніну надали звання контр-адмірала і послали на чолі місії до іранського шаха (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 78); У жвавих розмовах участі не брав лише начальник японської військової місії майор Такахасі (Олесь Гончар, II, 1959, 390).

5. Місіонерська організація.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 748.

Коментарі (1)