в означеннях
Тлумачення, значення слова «можливість»:

МОЖЛИ́ВІСТЬ, вості, жін.

1. Здійсненність, допустимість чого-небудь (звичайно за певних умов). Тепер, коли стала перед очима можливість катастрофи — тепер ще яскравіше зарисувалась могутня постать Франка (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 306); Широка програма мирного будівництва.. не залишає ніякого сумніву в тому, що Радянський Союз вірить у можливість збереження миру (Радянська Україна, 31.I 1959, 4).

2. Наявність умов, сприятливих для чого-небудь, обставин, які допомагають чомусь. Соціалізм, планове ведення господарства забезпечують небачені можливості для розквіту науки і використання науково-технічного прогресу в інтересах усього суспільства (Комуніст України, 6, 1968, 12); Він все ще надіявся, що всі скоро заснуть і запанує те сонне царство, яке дасть йому можливість вийти з хати на побачення (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 18).

3. тільки мн. Внутрішні сили, ресурси, здатності. За короткий строк люпин показав себе на наших землях як культура великих можливостей (Радянська Україна, 26.II 1957, 2); Завод кульгає не тому, що має якусь органічну хибу, а просто тут не знають усіх його можливостей (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 76). До останньої можливості — до того часу, поки є сили; Не було [найменшої] можливості — не можна було, неможливо було. Любий дядьку! Отримала я Вашого листа вчора і хотіла в той же день відповісти, але не було можливості (Леся Українка, V, 1956, 131); Вдень був дощ, хляпало зрання і не було найменшої можливості вийти з хати (Гнат Хоткевич, II, 1966, 80); По можливості — в міру сил, наскільки можливо. Буду писати по можливості щодня (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 331); При [першій] можливості — при нагоді, зручному випадку.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 778.

Коментарі (0)