в означеннях
Тлумачення, значення слова «наближений»:

НАБЛИ́ЖЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до наблизити. Навчання в навчальних майстернях, як би воно не було наближене до умов виробництва, все ж замінити його не може (Методика викладання фрезерної справи, 1958, 282).

2. у знач. прикм., розм. Який близько стоїть до якоїсь (звичайно високопоставленої) особи, користується її довір'ям. Тільки імператора Никифора.. і ще небагатьох наближених до нього осіб ця звістка [про війну русів з болгарами] не здивувала (Семен Скляренко, Святослав, 1959, 351);
//  у знач. ім. наближені, них, мн. (одн. наближений, ного, чол.). Ті, що близько стоять до високопоставлених осіб, користуються їх довір'ям. Друзі полкові і література відкрили йому очі на життя монархів, зокрема, на життя дому Романових та наближених (Панас Кочура, Золота грамота, 1960, 33); Король Фіо бере подану йому.. пальмову гілку і передає своєму головному наближеному (Олександр Довженко, Зачарована Десна, 1957, 444).

3. у знач. прикм., мат. Не зовсім точний, приблизний. Щоб добути наближений квадратний корінь з точністю до 1, треба добути найбільший цілий корінь з цілої частини даного числа (Кисельов, Алгебра, I, 1956, 120); Найпростішими штриховими вимірювальними інструментами є вимірювальні лінійки, рулетки, складані метри, які застосовуються при грубих, наближених вимірюваннях (Допуски, посадки і технічні виміри, 1958, 315).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 18.

Коментарі (0)