в означеннях
Тлумачення, значення слова «нагінка»:

НА́ГІНКА, и, жін., розм.

1. Вираження незадоволення чиєюсь поведінкою, чиїмись учинками в різкій формі. Похнюпивши голову, він [голова] побрів на свої Косогори, де на нього чекала ще одна нагінка, вже від баби Уляни (Спиридон Добровольський, Тече річка.., 1961, 245); Передчуваючи нагінку від Ласточкіна, Жанна трохи засумувала (Юрій Смолич, Світанок.., 1953, 406).
 Давати (дати, задавати, задати і т. ін.) [добру] нагінку — виражати незадоволення чиїмись діями, вчинками в різкій формі. — Якщо ж ми вчора, скажімо, були з директором на третій фермі і Пахом Хрисантович давав там комусь нагінку, то треба ж його везти туди й сьогодні: хай перевірить, чи виконано його розпорядження (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 82).

2. Переслідування, утиск кого-, чого-небудь, вороже ставлення до когось, чогось. [Руфін:] А знаєш, люба, мене таки не тішить ся пригода з дитиною. Почнуться знов нагінки за християнином (Леся Українка, II, 1951, 375); Всю країну охопила лихоманка поліцейських нагінок, попереджень і трусів (Петро Колесник, Терен.., 1959, 254).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 48.

Коментарі (0)