в означеннях
Тлумачення, значення слова «недогарок»:

НЕДО́ГАРОК, рка, чол.

1. тільки мн., чого і без додатка. Те, що остаточно не згоріло, залишки після пожежі і т. ін. За годину від комор зостався самий -жар.. Вопи заходились укупі з Гордісвими наймитами заливати недогарки, і ця робота тяглася аж до світу (Борис Грінченко, II, 1963, 133); Інші [робітники] з недогарків кошари виносили трупи (Іван Франко, VIII, 1952, 406);
//  Частина чого-небудь, що з певних причин не може повністю згоріти, вигоріти. При ручному зварюванні багато електродного металу марно втрачається на.. недогарки (Нариси розвитку прикладної електротехніки в СРСР, 1957, 89).
 Іти в недогарок — не згоряти повністю. Відомо, що на всіх сірчанокислотних підприємствах республіки велика кількість сірки іде в недогарок, і виробництво зазнає великих втрат (Комуніст України, 1, 1964, 28).
Піритний (колчедановий) недогарок — відходи хімічної промисловості, які утворюються при виробництві сірчаної кислоти після окислювального випалювання піриту (сірчаного колчедану) і використовуються як добриво. Внесення піритного недогарку, який містить у собі мідь, значно підвищує врожай картоплі (Картопля, 1957, 103).

2. Недогорілий шматок свічки. Вигоріла свічка, Леон засвітив недогарок, але і той скоро кінчився (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 67); Томашиха мовчки перехрестилась, вийняла з його рук недогарок і дмухнула на вогонь (Зінаїда Тулуб, Людолови, II, 1957, 319).

3. Невикурена або недокурена цигарка; недокурок. Кілька разів він затягся недогарком, потім кинув його на землю, розтер чоботом (Іван Цюпа, Назустріч.., 1958, 251).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 290.

Коментарі (0)