в означеннях
Тлумачення, значення слова «нестійкий»:

НЕСТІЙКИ́Й, а, е.

1. Який не відзначається стійкістю, тривкістю; неміцний. Народність формується, як правило, за досить слабких і головне нестійких економічних зв'язків між окремими землями (Нариси з діалектології української мови, 1955, 12);
//  Який швидко втрачає свої властивості, якості; нездатний подіяти на кого-, що-небудь. З нестійких форм антибіотиків хіміки створюють більш стійкі, які досить довго тримаються в організмі (Наука і життя, 2, 1958, 34).

2. Який часто змінюється, легко піддається зовнішнім впливам; непостійний, несталий. У колгоспах західних областей яру пшеницю сіють з давніх-давен. В окремі сприятливі роки вона дає не гірші врожаї, ніж озима. Але врожаї її нестійкі (Хлібороб України, 1, 1965, 15).

3. Який легко піддається чужому впливові; нетвердий у своїх поглядах, звичках і т. ін. Від закопування хліба, агітації та щоденних провокацій вони [куркулі] переходили до нічних пожеж, убивств місцевих робітників, наклепів, підкупів нестійких незаможників (Григорій Епік, Тв., 1958, 41);
//  у знач. ім. нестійкі, ких, мн. Ті, що легко піддаються чужому впливові. — Треба ізолювати наших бійців від нестійких, боягузів.. Зрозумійте — днями виступаємо на велику справу (Олександр Довженко, I, 1958, 146).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 391.

Коментарі (0)