в означеннях

Коментарі читачів до статті «НІТ»

Приклади вживанняmarko, 7 серпня 2019 Дякую!

У значенні «нема»:
Дика гуска — звір дуже мудрящий, і підлізти до неї нікоторого способу ніт! (Остап Вишня, Мисливські усмішки, 1958)
Став треба перебивати — то пак у мосту ніт і хворосту — нічого збудувати! (Коляда, Марченко, Кирієнко, Битва під Берестечком, 2016)
Млавий попіл твого моря, Сант-Яго, а сонця ніт. Лем вода прадавніх ранків в моїм серці, знай, бринит (Федеріко Гарсія Лорка, Лірика, пер. Лукаша, 1969)
Від отця вістей ніт, моя рана загоїлася; тільки ж в моїм біднім серці нова і тяжка рана, котру не так легко згоїти! (Іван Франко, Т. 23, 1979)
Би на[й]барзій утіхи світнії на сміхи Подбияли бубенка, ніт на нім утіхи, Ніт одради, боязні повно, бід, стогнання (Пам'ятки братських шкіл на Україні, 1988)
Та тільки ж було й видно, як по Давидовому обличчі ніт–ніт та й перебігала хвиля не то вагання, не то раптового протесту, не то палючого сорому від якоїсь думки.. (Іван Багряний, Сад Гетсиманський, 2011)

У значенні «ні»:
Бакаль такий, що ніт його переплисти, ніт його переїхати (Словник Грінченка)
Може подумаєте, що в нас очі погані? Ніт, очі в нас куди добрі.. (Анатолій Свидницький, Люборацькі, Київ−Ляйпціґ)
— Мариню, душко, зверзь ми яблочко! — Ой ніт, не звержу, милому держу (Календарно-обрядові пісні, 1987)
— Не чую, доню, що говориш, не чую вже, ніт. Не злазила я з печі тридцять п'ять літ (Павло Тичина, Т. 1, 1983)
Ніт, не редакціям належу я, мабуть, а лікарям. І тормоз в писанні — се травма моя, що вже ніколи не покине мене (Олександр Довженко, Сторінки щоденника, 2004)
— Скажіте мені, паньматко Маріє, тільки по-правді скажіте: чоловічої він статі альбо ніт? Бо ця загадка й досі точить мою душу (Валерій Шевчук, Птахи з невидимого острова, 2012)
Щоб, здається, в миру жити, кожна кожній шкоди не робити, свого добра глядіти-доглядати... Ніт же! Злая Кривда все мені наперекір іде.. (Панас Мирний, Казка про правду та кривду)

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha