в означеннях
Тлумачення, значення слова «оббиратися»:

ОББИРАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ОБІБРАТИСЯ, обберуся, обберешся, док.

1. Знімати з себе що-небудь одне за одним; позбуватися чого-небудь. Жінка підвела дівчинку до припічка. — Сідай отут. Бо тебе, мабуть, так вошва й обліпила. Не обберемося тоді (Андрій Головко, I, 1957, 89).
Не обберешся клопоту (клопотів, лиха і т. ін.) — будеш мати багато клопотів, лиха, неприємностей і т. ін. Чіпці байдуже до всього того.. У його тепер свої клопоти, не обберешся їх... (Панас Мирний, I, 1949, 390); Чорне клинцювате обличчя Сафрона побіліло від хвилювання і прихованої злості на Фесюка: знали ж, кого покликати в чесну кумпанію [компанію]. Тепер не обберешся лиха з ним (Михайло Стельмах, II, 1962, 112).

2. чим, у що, розм. Набирати, начіплювати що-небудь на себе; вбиратися у щось. Свиня в реп'яхи обібралася (Словник Грінченка);  * Образно. Груша на причілку.. вся обібралася зірками, ніби хрущами (Гуцало, Скупана.., 1965, 73).

3. перев. док., заст. Пристати, зголоситися на що-небудь. Обібравсь грибом — лізь у кіш (Номис, 1864, № 7076); Ні один козак не обібравсь.. На долину Черкень погуляти (Українські народні думи.., 1955, 26).

4. тільки недок. Пас. до оббирати.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 465.

Коментарі (0)