в означеннях
Тлумачення, значення слова «обмінюватися»:

ОБМІНЮВАТИСЯ, ююся, юєшся, недок., ОБМІНЯТИСЯ, яюся, яєшся і рідко ОБМІНИТИСЯ, мінюся, мінишся, док.

1. Мінятися чимось з ким-небудь. Цілий тиждень знайомі обмінювались подарунками, які виставляють на цілі святки на столи (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 411); [Олена:] Ти розумієш, адже ми ще й не бачили одне одного. Познайомилися листовно, потім обмінялися фотокартками (Захар Мороз, П'єси, 1959, 104); Панна хорунжівна, .. з которою він і перстенями обмінивсь.., по вулицям [вулицях] у Конотопі з пісеньками ходить і дружечок збира (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 208).

2. перен. Відповідати на яку-небудь дію такою самою дією. Пароплави обмінялися прощальними гудками, і кожний пішов своїм курсом (Микола Трублаїні, Лахтак, 1953, 200).
 Обмінюватися (обмінитися, обмінитися) думками (словом, словами, інформацією і т. ін.) з ким — говорити про щось з ким-небудь, повідомляти, висловлювати що-небудь один одному. Присутні, обмінюючись думками про фільм [«Повість полум'яних літ»], одностайно казали, що подібного яскравістю і глибиною твору про другу світову війну наше мистецтво ще не бачило (Максим Рильський, Веч. розмови, 1962, 15); Там, де було колись фойє, басейн із золотими рибками, — вони гуляли, обмінюючись враженнями про свій театр (Ю. Янов, II, 1954, 42); Раз цар один на ловах заблудився Посеред гір і не було нікого При нім, щоб з ним хоч словом обмінився (Іван Франко, XI, 1952, 93); Обмінюватися (обмінитися) поглядом (поглядами) — поглядати один на одного. Сидячи за вечерею, вони обмінювались таємничо-радісними поглядами (Леся Українка, III, 1952, 656); Обміняються вони німим поглядом. — Скучила я за тобою! — кажуть ясні журливі очі Мотрині. — Не послухалась мене! — докоря своїми Василь (Панас Мирний, IV, 1955, 181); Обмінявшись поглядами, льотчики разом підвелись, стали дякувати хазяйці (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 75); Обмінюватися (обмінятися) усмішками — усміхатися один одному. Віталій і Тоня перезиркувалися між собою, обмінювались усмішками (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 36).

3. тільки недок. Пас. до обмінювати.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 540.

Коментарі (0)