в означеннях
Тлумачення, значення слова «обтріпуватися»:

ОБТРІПУВАТИСЯ 1, уюся, уєшся, недок., ОБТРІПАТИСЯ, аюся, аєшся, док., від чого, з чого і без додатка, розм. Обтріпуючи на собі одяг, волосся, струшувати, вбивати пил, сніг і т. ін.; обтрушуватися. — А може, — думає, — й зовсім мені не треба б було обтріпуватись? (Анатолій Свидницький, Люборацькі, 1955, 117); Василько підвівся, обтріпуючись з снігу, підбіг до саней (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 80);
//  Енергійними рухами всього тіла струшувати з себе що-небудь. Голуб обтріпувався у нішці (Леонід Первомайський, Дикий мед, 1963, 88); Став мій Лис, оглядає те чудовище, що зробилося з нього, обнюхує, пробує, обтріпатися — не йде (Іван Франко, IV, 1950, 93).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 593.

Коментарі (0)

ОБТРІПУВАТИСЯ 2, уюся, уєшся, недок., ОБТРІПАТИСЯ, аюся, аєшся, док.

1. Шарпатися, витиратися, рватися від тривалого або недбалого носіння, використання. [Хвилимон (показує черевики):] Тут інакше не можна полатать, як тільки союзи накласти; а щоб так, як ви кажете, — пристрочити, то так не можна: шкура по краях геть обтріпалась і попідгнивала... (Марко Кропивницький, IV, 1959, 279); Зношений сюртук висів на його худих плечах, наче на палиці, обтріпались поли (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 167).

2. Тривалим або недбалим носінням, використанням шарпати, рвати на собі одяг.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 593.

Коментарі (0)