в означеннях
Тлумачення, значення слова «обидва»:

ОБИ́ДВА, обох, чол. і сер., ОБИ́ДВІ, обох, жін., числ., збірн. Означає кожний із двох названих або відомих предметів; один і другий; і той, і другий. Обидва вони мовчки пішли додому (Нечуй-Левицький, II, 1956, 186); Ваші листи до мене й до дядька ми отримали, я відповідаю на обидва (Леся Українка, V, 1956, 171); Поруч них лежав батарейний радист, поранений в обидві руки (Олесь Гончар, III, 1959, 147).
 В обидва кінці (боки) — туди й назад, в один і другий кінець (бік). Не гукають паровозні гудки, не йдуть поїзди — в обидва кінці семафори закрито (Олесь Гончар, II, 1959, 234); Понад церковною огорожею в обидва боки.. сунули [люди] натовпом, зчинивши ґвалт і ревище на все село (Андрій Головко, II, 1957, 344).
В обидва вуха шептати (нашіптувати) — настирливо говорити кому-небудь про когось, щось. Погонич все на клунок поглядає, Бо догадавсь, яке добро там є... А біс йому в обидва вуха Все шепче: — Утікай! (Леонід Глібов, Вибр., 1951, 142); Дивитись обома див. обоє; Класти (покласти) на обидві лопатки див. лопатка; По обидві руки — з двох боків, з лівого і правого боку від кого-небудь; обабіч. Малуша жадібно дивилась, як швидко тікає від лодії [човна] берег.. Потім по обидві руки розкинувся простір Дніпра (Семен Скляренко, Святослав, 1959, 62).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 500.

Коментарі (0)