в означеннях
Тлумачення, значення слова «очний»:

О́ЧНИЙ, а, е.

1. Прикм. до око 1 1. — Лікарі по очних хворобах кажуть, що очі цілком здорові, а вони весь час ріжуть і ріжуть, — додала дівчинка (Оксана Іваненко, Вол., очі, 1956, 77);
//  Стос. до хвороб очой та їх лікування. Очних лікарень [до Жовтневої революції] не будували, і населення продовжувало сліпнути від трахоми та інших захворювань (Матеріали.. охорони здоров'я.., 1957, 223).
Очна ямка, анат. — заглиблення, в якому міститься очне яблуко; очна западина. Компреси і промивання очей зменшують запалення і очищають очні ямки від гнійних виділень (Лікарські рослини.., 1958, 88); Очне яблуко, анат. — кулясте тіло, що містить у собі світлозаломлюючий апарат ока і розгалуження зорового нерва. Орган зору складається з очного яблука і допоміжних апаратів: м'язів, слізних залоз, повік з віями, брів (Анатомія і фізіологія людини, 8 кл., 1957, 156); Очі у вовків світяться тому, що дно очних яблук у них всіяне дрібними кришталиками солі, які відбивають навіть найслабше світло (Знання та праця, 11. 1971, 32).

2. Який відбувається при особистій зустрічі, при особистому спілкуванні; протилежне заочний.
 Очна ставка — одночасний допит віч-на-віч двох або кількох осіб для перевірки показань і усунення суперечностей у них. Пізно ввечері Максима, Володю й Галю кинули [поліцаї] до критої машини й повезли на очну ставку (Василь Козаченко, Блискавка, 1962, 274).

3. Признач. для навчання з систематичним відвідуванням занять, пов'язаний з ним; протилежне заочний. Тепер на одинадцяти факультетах [Київського] університету трьома формами навчання (очне, заочне і вечірнє) охоплено понад 10 тисяч студентів (Наука і життя, 8, 1959, 42).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 835.

Коментарі (0)