в означеннях
Тлумачення, значення слова «однотонний»:

ОДНОТОННИЙ 1, а, е.

1. Який весь час звучить однаково, одноманітно; однозвучний. Вогуслав ніби вимер. Ні в одній хаті не світився огонь; піде не було чути ні найменшого гуку; тільки вода шуміла по камінні однотонним шумом (Нечуй-Левицький, III, 1956, 100); Місяць підіймається вище, і краплі, зриваючись з дерев, мерехтять самоцвітами і своїм однотонним перестуком заколисують землю (Михайло Стельмах, I, 1962, 341); Характеристика турків подається в опері [«Запорожець за Дунаєм» С. С. Гулака-Артемовського] в умовно-орієнтальному, узагальненому плані: пусті квінти в басі, коротка мелодична фраза, яка весь час повторюється, різкі регістрові зіставлення.., однотонний, на одному звуку речитатив (Укр. клас, опора, 1957, 137).

2. Однаковий, незмінний. Було, весни животворящий дух Замети срібні склом тонким укриє, І перших крапель однотонний рух Наллє серця вином ясної мрії (Максим Рильський, Поеми, 1957, 10).

3. Який має один тон забарвлення; одноколірний, однобарвний. Заходив ранній зимовий вечір. Сірі, олов'яні, однотонні, як небілене полотно, хмари нерухомо облягали небо (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 324); Коли ми розглядаємо Венеру в телескоп, вся її видима поверхня здасться однотонною (Радянська Україна, 14.II 1961, 3).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 640.

Коментарі (0)

ОДНОТОННИЙ 2, а, е. Який уміщує одну тонну вантажу. Однотонні вагонетки.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 640.

Коментарі (0)