в означеннях
Тлумачення, значення слова «оскільки»:

ОСКІЛЬКИ.

1. спол. Уживається в підрядних реченнях причини у знач. тому що, через те що. Оскільки ж протоколів засідань група не веде, то й з цього боку Василь буде цілком на місці (Юрій Яновський, II, 1954, 98); Оскільки електромотора не було, то динамку крутили руками (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 40).

2. спол. Уживається в підрядних реченнях міри і ступеня та в реченнях з супровідною підрядністю з відтінком кількісного співвідношення у знач. якою мірою, в якій мірі, наскільки. Привітним буковинцям я завжди готова служити словом і ділом, оскільки се в моїй силі (Леся Українка, V, 1956, 368); Треба.. підтримати ініціативу представників інтелігенції Москви і Ленінграда, що звернулися.. з пропозицією встановити в Гурзуфі бронзову постать Пушкіна. Оскільки мені відомо, щось у цій справі вже робиться (Максим Рильський, X, 1962, 27).
 Остільки…, оскільки; Оскільки…, остільки — у такій мірі..., в якій; такою мірою..., якою; настільки..., наскільки. Я не забуду, як ти раз написала мені: «оскільки моє почуття до тебе безпосереднє, остільки воно несвідоме..» (Леся Українка, III, 1952, 689); Щоб картина була ясна, треба згадати ще, що оскільки дід Григорій, кінь і Султан любили тишу і поважали мовчання, остільки Харитина, навпаки, любила голосно висловлювати свої почуття і побажання (Олександр Довженко, I, 1958, 76).

3. присл., розм., рідко. Те саме, що скільки. Кругом села, — оскільки оком не скинь — панські лани та луки (Панас Мирний, IV, 1955, 241).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 768.

Коментарі (0)