в означеннях
Тлумачення, значення слова «озброєння»:

ОЗБРО́ЄННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням озброїти і озброїтися. Чи Оленка знає, що на озброєння держави витрачаються мільйони крон; а що за ці гроші можна було б побудувати? (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 15); Зараз провадиться не просто технічне озброєння сільського господарства, а його переозброєння (Наука і життя, 11, 1962, 34).
Брати (взяти) на озброєння: а) визнавати придатним, потрібним для використання у військовій справі; б) використовувати що-небудь у роботі, боротьбі. Гнів сатирика виростає з любові до народу. 1 народ завжди брав палке слово поета на озброєння (Літературна Україна, 23.II 1965, 4); Виступивши на історичній арені, пролетаріат у своїй боротьбі з царизмом і буржуазією взяв на озброєння вірші Шевченка (Мистецтво, 2, 1961, 3).

2. Сукупність засобів для ведення воєнних дій; військово спорядження; зброя. Росія одверто вступала в союз з Англією і тепер буде постачатися озброєнням з-за моря (Панас Кочура, Золота грамота, 1960, 178); Туляки швидко.. здружилися із старими чорноморськими кораблебудівниками, опанували складне озброєння морського флоту (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 25).
 Гонка озброєнь див. гонка.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 5, . — Стор. 649.

Коментарі (0)