в означеннях
Тлумачення, значення слова «пальчик»:

ПА́ЛЬЧИК, а, чол.

1. Зменш.-пестл. до палець 1. Враз Харитя почула, що сльози душать її. Зразу якось дуже жаль стало їй слабої матері, дужче заболів той пальчик, що втяла серпом (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 18); Черевички на високих каблучках тісно обжимають вузеньку ступню, видно, де й пальчики лежать рядочком (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 454).
Пальчики оближеш; Пальчики облизувати (облизати) див. облизувати; Пальчиком сваритися (посваритися, грозити, погрозити і т. ін.) — те саме, що Пальцем сваритися (посваритися, грозити, погрозити і т. ін.) (див. палець). Таміла.. насварилася на Артура пальчиком за те, що він не слухав свою розумну маму (Анатолій Хорунжий, Місто.., 1962, 113); Схилився [Коля] до самого уха й страхає пальчиком: — Цить, Петько! — потайки шепоче йому, — бо отам ходить злодій (Степан Васильченко, I, 1959, 216).

2. перен. Невеликий предмет видовженої форми. Крізь жовтий пересохлий торішній листок пробивається зелений пальчик весняної квітки (Юрій Яновський, I, 1954, 90); Чай. З вином і з цитриною та овочевим соком. До цього ж солоні пальчики з кмином (Ірина Вільде, Винен... 1959, 35).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 35.

Коментарі (0)