в означеннях
Тлумачення, значення слова «пасаж»:

ПАСА́Ж, у, чол.

1. Торговельна споруда — крита галерея з крамницями по обох боках, що звичайно має виходи на паралельні вулиці. Саша Павленко.. разом із своїм корешом [товаришем] Льонькою Жолудем пробили невелику дірку у вітрині ювелірного магазину в Старому пасажі (Іван Микитенко, II, 1957, 408).

2. заст. Коридор, прохід. Довгі коридори [тюрми], залізні східці, що тяглися нагору, привели нас до світлого пасажу, що мав скляний дах, а по обидва боки обшиті залізом дверцята з вічками (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 112).

3. Частина музичного твору, музична фраза з швидким послідовним чергуванням нот від високих до низьких і навпаки. У практиці багатьох наших педагогів вокалу.. всю увагу зосереджено тільки на техніці, тій чи іншій високій ноті, колоратурних пасажах (Про мистецтво театру, 1954, 421); — Ось він кінчає вальса [грати]. Які гарні останні звороти й пасажі, правда? (Ольга Кобилянська, III, 1956, 397); Її руки.. з блискавичною швидкістю виконували найскладніші пасажі (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 79).

4. перен., заст. Раптова подія, несподіваний, дивний поворот справи. [Костомаров:] Чим же, врешті, пасаж отсей скінчився? (Сава Голованівський, Поезії, 1955, 264).
 Який (що за і т. ін.) пасаж — вигук з приводу чого-небудь раптового, несподіваного, дивного. — Маріє Іванівно? Що за пасаж! На возі! В товаристві цих гольтіпак? (Олексій Полторацький, Дит. Гоголя, 1954, 129).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 84.

Коментарі (0)