в означеннях
Тлумачення, значення слова «перебріхувати»:

ПЕРЕБРІХУВАТИ, ую, уєш. недок., ПЕРЕБРЕХАТИ, брешу, брешеш, док., розм.

1. перех. і неперех. Передаючи чиї-небудь слова або розповідаючи про щось, перекручувати. Польські пани.. всіляко перебріхували всі найважливіші події, що відбувалися в СРСР (Народна творчість та етнографія, 1, 1963, 74); [Шервуд:] Я розкажу вам все.. Я хотів би, щоб після моєї смерті люди знали правду про мене. Мої рідні не зрозуміють. Газети перебрешуть. А ви скажете тоді так, як було... (Олександр Левада, Драми.., 1967, 489);
//  Писати, спотворюючи орфографію або помиляючись. Розпишись на квитанції Косич, а не Косач, хай вже буде так, як вони перебрехали. а то ще причепляться! (Леся Українка, V, 1956, 210);
//  перен. Припускатися помилки під час виконання команди, вказівки і т. ін. або гри на якому-небудь інструменті. Він інженер, реальний. Диригент гігантського багатотисячного оркестру, де добра половина сурмачів ще перебріхують ноти по молодості літ (Олександр Довженко, III, 1960, 412); — Це ж перший бій для багатьох моїх орлів.., уважно дивись, щоб наводчики, заметушившись, не перебріхували (Олесь Гончар, III, 1959, 39).

2. перев. док., неперех. Брехати дуже багато, надмірно. Ми розказуємо про Левка та про Івгу, а меж них [справника з головою] не мішаємося, щоб часом чого через верх не перебрехати (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 209); — Одні.. перебрешуть, а інші недобрешуть, то лучче від тебе почути, ти ж, Левку, не збрешеш, — посміхається Христина (Михайло Стельмах, I, 1962, 54).

3. тільки док., перех. Перевершити кого-небудь у брехні. Брехню, як бачте, добре чеше Мій Севастян, А інший неборак із городян І Севастяна перебреше (Леонід Глібов, Вибр., 1957, 119).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 130.

Коментарі (0)