в означеннях
Тлумачення, значення слова «перечищати»:

ПЕРЕЧИЩАТИ, аю, аєш, недок., ПЕРЕЧИСТИТИ, чищу, чистиш, док., перех.

1. Звільняючи від бруду, пилу, копоті і т. ін., чистити все, багато чого-небудь або щось багато разів. В Сашка вже боліли і ноги, і руки, і спина, в очах аж тьмарилося — він перечистив за день не менше як пар п'ятдесят [чобіт і черевиків], і майже нічого не їв (Юрій Смолич, V, 1959, 39); Полк робив свої немудрі й нескладні справи..: на потрібній відстані було поставлено округ сторожу, кулеметники перечистили кулемети, а стрільці — гвинтівки (Юрій Яновський, II, 1958, 213);
//  Звільняти від домішок (перев. зерно). Молотили хліб ціпами, зерно провіювали лопатами та перечищали решетами (Збірник про Кропивницького, 1955, 12).

2. Звільняючи від бруду, пилу, копоті і т. ін., чистити ще раз, повторно або заново, по-іншому. Уранці почистили [коней], а це ще раз усіх перечищаємо (Ігор Муратов, Буковинська повість, 1959, 7); Шкіпер вирішив затриматися в бухті на добу, перечистити мотор (Микола Трублаїні, Шхуна.., 1940, 3).

3. Очищати, відділяти від шкірки, шкаралупи і т. ін. все або багато чого-небудь. Дівчинка пообідала швидко, бо ніколи ж, треба ще кукурудзу перечистити, а тоді — за уроки (Олесь Донченко, IV, 1957, 43).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 319.

Коментарі (0)