в означеннях
Тлумачення, значення слова «переділ»:

ПЕРЕ́ДІЛ, у, чол., діал. Відгороджена частина якогось приміщення, купе вагона і т. ін. В переділі вагона третього класу сиділи двоє (Осип Маковей, Вибр., 1954, 14).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 169.

Коментарі (0)

ПЕРЕДІ́Л 1, у, чол.

1. Дія за значенням переділяти, переділити і переділятися, переділитися. .. поділ світу між двома сильними трестами, звичайно, не виключає переділу, якщо відношення сили — внаслідок нерівісомірності розвитку, воєн, крахів і т. п. — змінюються (Ленін, 27, 1972, 345).

2. іст. Перерозподіл селянських земельних наділів за кількістю їдоків (при общинному землекористуванні). — Находили про переділ в земельному кодексі — гарна сказано: треба організувати земельні громади й скласти приговор, тоді вишлють землеміра, і зробить він нарізку, як там кожна громада собі встановить (Андрій Головко, II, 1957, 32); Однією з причин диференціації селянства в наявна відмінність в землекористуванні, незважаючи. на хвилю зрівняльних переділів, яка пройшла (КПУ в резолюціях і рішеннях.., 1958, 233).
Чорний переділ — таємна революційна народницька організація, що виникла 1879 р. в Росії і вважала селянство рушійною силою революції.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 169.

Коментарі (0)

ПЕРЕДІ́Л 2, у, чол., спец. Переробка грубих сортів металу на вищі. Має бути складений найбільш раціональний спосіб конвертерного переділу фосфористих чавунів, виплавлюваних з руд Керченського родовища, що сприятиме підвищенню якості сталі (Наука і життя, 6, 1956, 12).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 169.

Коментарі (0)