в означеннях
Тлумачення, значення слова «передмова»:

ПЕРЕДМО́ВА, и, жін.

1. Вступна стаття до наукового, літературного або іншого твору, написана самим автором або кимсь іншим, яка містить попередні пояснення і зауваження. Все, що я бачив надрукованого, — .. всюди є передслово, а в мене нема. Якби я не друкував своїх «Гайдамаків», то воно б не треба і передмови (Тарас Шевченко, I, 1963, 142); [Батура:] Ваші вірші, даруйте, дурниця, а це чисте золото. Щомісяця надсилайте мені, я відредагую ваші записки і гарантую, — вони будуть видані з моєю передмовою (Олександр Корнійчук, II, 1955, 251); Переклади з Помяловського і Щедріна І. Франка супроводжував короткими передмовами, які давали загальну характеристику творчості обох письменників (Радянське літературознавство, З, 1957, 39).

2. перен. Те, що говориться або робиться перед чим-небудь головним, важливим як вступ до нього. Степан страх не любив їздити мовчки, а зачіпати мене вважав за найкраще саме з того, як мені сидіти. Це була неначе передмова (Дніпрова Чайка, Тв., 1960, 34); — Щось довга передмова в тебе, Шарів (Олесь Донченко, V, 1957, 536).
 Без передмов — без попередніх пояснень, висловлювань. [Груїчева:] Прости, я буду без передмов. Слухай, твої відносини до Люби дуже не тішать мене (Леся Українка, II, 1951, 56); Каргат почав без передмов, наче заздалегідь усе добре продумав (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1948, 144).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 170.

Коментарі (0)