в означеннях
Тлумачення, значення слова «передовик»:

ПЕРЕДОВИ́К, а, чол.

1. Той, хто випереджає інших, домагається найбільших успіхів у роботі. Я одразу пішов угору. З одного боку — бригадир молоді, передовик соцзмагання, що виконував цеховий план і давав товаришам високий заробіток, пошану на урочистих зборах. З другого боку — футбольний мастак (Юрій Яновський, II, 1954, 18); Передовики — це люди, які щороку за будь-яких природних умов вирощують високі врожаї, добиваються високої продуктивності тваринництва (Радянська Україна, 9.II 1961, 1); Нарада передовиків сільського господарства.
Вийти в передовики — те саме, що Вийти в передові (див. передовий); Ходити в передовиках — те саме, що Ходити в передових (див. передовий). — Чула, як дівчата до війни своїм льоном на всю країну прославились?.. А тітка Одарка — її тільки слухай, вона сама до війни в передовиках ходила (Василь Козаченко, Сальвія, 1956, 17).

2. Тварина, що йде попереду інших у стаді, зграї, упряжці; вожак. Із диким виттям плигали вовки на спини оленям. Зуби врізувалися у шиї тварин. На оленя-передовика кинулось кілька вовків (Микола Трублаїні, I, 1955, 192).

3. рідко. Той, хто веде за собою народні маси. Так виростає агітатор, Натхненний мас передовик, Що ними партія багата Із року в рік, із року в рік (Павло Усенко, І сьогодні.., 1957, 110).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 172.

Коментарі (0)