в означеннях
Тлумачення, значення слова «передпокій»:

ПЕРЕДПО́КІЙ, кою, чол.

1. Перша при вході в квартиру кімната, де звичайно лишають верхній одяг і т. ін.; передня. Він займав тоді кавалерську квартиру, зложену з одного покою і одного передпокою на другім поверсі.. великої камениці (Іван Франко, IV, 1950, 38); Він пройшов у передпокій, повісив на оленячих рогах, прикріплених до бронзового щита, кашкет, поставив на підлогу саквояж з пляшками (Павло Загребельний, Європа 45, 1959, 231).

2. Кімната, в якій відвідувачі чекають прийому; приймальна. Затихає неосвітлене місто, затихає і білосніжний, мов корабель, палац графа Вітте. В передпокої, позіхаючи, хрестить скривлені уста чиновник комітету міністерства (Михайло Стельмах, I, 1962, 616); Сашко і Даша сиділи в передпокої медпункту і чекали. За дверима сердито бубонів лікар (Семен Журахович, Даша, 1961, 24).

3. Кімната для челяді; лакейська. Їхня-бо [панських посіпак] батьківщина — то лакейські передпокої в панських палацах! (Остап Вишня, I, 1956, 294); У Вільно Шевченко разом із своїм товаришем і земляком Іваном Нечипоренком почав виконувати обов'язки козачка — сидіти в передпокої і чекати панського наказу (Життя і творчість Т. Г. Шевченка, 1959, 12).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 174.

Коментарі (1)