в означеннях
Тлумачення, значення слова «перефарбовуватися»:

ПЕРЕФАРБО́ВУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПЕРЕФАРБУВА́ТИСЯ, уюся, уєшся, док.

1. Набувати іншого кольору, відтінку.  * Образно. Невеличке повітове місто В. перефарбувалося в захисний колір «хакі» (Яків Качура, II, 1958, 56).

2. перен. Змінювати свої погляди і переконання, звичайно прибираючи іншого зовнішнього вигляду. Козацька старшина після скасування Запорозької Січі, одержавши у довічну власність землі і титул російського дворянства, приймала інші звичаї і мову, спішно перефарбовувалася, щоб ніщо не нагадувало її українського походження (Мистецтво, 4, 1969, 32); Загинули [під кінець 1906 року] революціонери Гузаков, Литвинцев і багато інших, яких не задумалися видати всілякі елементи, що вагалися або ж перефарбувалися у чорний колір (Павло Тичина, III, 1957, 231);
//  Удавати з себе прихильника кого-, чого-небудь, приховуючи свої справжні погляди. Дехто [з фашистських катів] сховався.., перелицювавшися, перефарбувавшись, а то й не особливо.. криючись. А тут їх знайдено і розкрито.. через два десятки років (Василь Козаченко, Листи.., 1967, 292); Мова йде не про тих літераторів, для яких лозунг народності є лише засобом пристосуватися до умов політичного і ідеологічного ринку. Їх «народність» викликана страхом перед народом, тобто тією ж причиною, під тиском якої і сам сучасний капіталізм ладен перефарбуватися в народний (Шамота, Талант і народ, 1958, 197).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 306.

Коментарі (0)