в означеннях
Тлумачення, значення слова «перегравати»:

ПЕРЕГРАВАТИ, раю, раєш, недок., ПЕРЕГРАТИ, аю, аєш, док.

1. перех. У певній послідовності або багато разів грати в яку-небудь гру, на музичних інструментах, на сцені. Артистка переграла всі драматичні та ліричні ролі старого репертуару (Минуле українського театру, 1953, 71); Перегравши кілька пісень, звичайно співав [Юрчик] (Володимир Гжицький, Опришки, 1962, 175).

2. тільки док., перех. і неперех. Закінчити грати; відіграти (у 2 знач.). Музика переграла і стихла (Панас Мирний, III, 1954, 263).

3. перех. Грати в яку-небудь гру, на музичних інструментах, на сцені довше або вправніше за кого-небудь. [Тетяна:] Заграйте, дідусю, такої, щоб я досхочу натанцювалася. [Явдоким:] Колись не таких танцюристих перегравав (Марко Кропивницький, V, 1959, 170); Радянські спортсменки у відмінному стилі переграли своїх суперниць і здобули перемогу (Вечірній Київ, 24.IV 1961, 3).

4. перех. і без додатка. Грати в яку-небудь гру, на музичних інструментах, на сцені ще раз, повторно або заново, по-іншому.

5. перех. і без додатка. Грати на сцені, надмірно виявляючи, підкреслюючи які-небудь почуття. — Вам зовсім не йде обрана вами роль... Або ви її дещо переграєте (Микола Руденко, Вітер.., 1958, 60); Актор переграє.

6. тільки док., неперех. Те саме, що перебродити 2. Пиво переграло (Словник Грінченка);  * Образно. — Менше б ото говорив. А засилав би старостів. Дівчина, як вино, ждать довго не буде, переграє (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 208).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 156.

Коментарі (0)