в означеннях
Тлумачення, значення слова «перехожий»:

ПЕРЕХО́ЖИЙ, а, е.

1. Який іде, переходить з одного місця в інше, перебуває де-небудь під час переходу чи подорожування. На той час лучились у селі перехожі москалі (Панас Мирний, I, 1949, 139); Під осокором, недалеко від будинку, снідали перехожі солдати (Семен Скляренко, Хазяїни, 1948, 38);
//  Який, переходячи з місця на місце, просить милостиню або йде на богомілля. З людьми жила Правда, а з панами Кривда.. Про це співали перехожі старці-кобзарі, мандруючи із своєю піснею від села до села (Петро Колесник, Безсмертний Кобзар, 1961, 6); Іванко оглянувся. Біля нього впритул стояв каліка перехожий Миколай (Антон Хижняк, Д. Галицький, 1958, 222).

2. у знач. ім. перехожий, жого, чол.; перехожа, жої, жін. Людина, що, проходячи повз когось, через щось, іде куди-небудь у якому-небудь напрямку. Правда, що зловили десь у лісі чоловіка непевного, та.. й зовсім безвинний перехожий часом був схоплений (Марко Вовчок, I, 1955, 361); Навколо було тихо, безлюдно. Лише зрідка показувалися перехожі: якась жінка з кошиком у руках.. сповзла у ярок, якийсь літній мужчина з рибальською сіткою спустився до берега (Гордій Коцюба, Нові береги, 1959, 390).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 313.

Коментарі (0)