в означеннях
Тлумачення, значення слова «переключатися»:
Рими України: словник рим

ПЕРЕКЛЮЧАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ПЕРЕКЛЮЧИТИСЯ, ючуся, ючишся, док.

1. розм. Виключаючи один механізм, апарат, елемент, що діє в певній системі, починати працювати, включаючи його по-іншому або включаючи інший. Скінчивши передачу, Марко переключився на приймання (Микола Трублаїні, Шхуна.., 1940, 197).

2. на що, перен. Переходити на інший вид роботи, занять і т. ін. Переключаючись на роботу в кіно, я думав присвятити себе виключно жанру комічних і комедійних фільмів (Олександр Довженко, I, 1958, 21); Цього дня надзвичайні й несподівані для Борового події збіглися і згустилися так, що він ледве встлігав закінчити одне і переключитися на інше (Ярослав Гримайло, Незакінчений роман, 1962, 331); Після літнього опереткового сезону.. наш антрепренер переключився на драматичний репертуар (Минуле українського театру. 1953, 99);
//  також рідко в що. Переходити, спрямовуватися на щось інше (про увагу, розмову і т. ін.). Коли ми навчимося міцно тримати в руках палітру, розмови про те, більше чи менше потрібно кольору у фільмі,.. припиняться або, вірніше сказати, переключаться в іншу площину (Олександр Довженко, III, 1960, 134).

3. тільки недок. Пас. до переключати.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 199.

Коментарі (0)