в означеннях
Тлумачення, значення слова «переконаний»:

ПЕРЕКО́НАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до переконати. Діда я, видимо, переконати не міг. Він то й потакував і згоджувався, безліч разів киваючи головою, але в душі був переконаний у справедливості існуючого ладу (Гнат Хоткевич, II, 1966, 361); Ми глибоко переконані, що починати здійснення цілеспрямованого плану заходів по використанню в інтересах суспільних наук сучасних науково-технічних можливостей треба вже нині (Комуніст України, 5, 1966, 59);  * Образно. Душа волала протестом, лютою, переконаною в своїй правоті ненавистю (Олесь Гончар, II, 1959, 214).

2. у знач. прикм. Який має тверді, послідовні переконання. Палкий патріот і переконаний співець дружби народів, Павло Григорович Тичина з незмірною ніжністю говорить і про Горького, і про Коцюбинського, і про Гурамішвілі (Максим Рильський, III, 1956, 405); Переконаний матеріаліст і соціаліст, І. Франко прагнув своїми творами ширити передовий світогляд, вести непримиренну боротьбу з темними силами експлуататорського ладу (Радянське літературознавство, 8, 1967, 56);
//  Послідовний у своїх звичках, поглядах, уявленнях і т. ін.; закоренілий. Римма познайомила Полю з аспірантом Антоном, високим, русявим переконаним холостяком, який і в тридцять сім років не може знайти собі пари (Павло Автомонов, Щастя.., 1959, 165).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 200.

Коментарі (0)