в означеннях
Тлумачення, значення слова «перекручуватися»:

ПЕРЕКРУ́ЧУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ПЕРЕКРУТИ́ТИСЯ, учуся, утишся, док.

1. Скручуватися занадто, в багатьох місцях, псуючись або деформуючись. А раптом перекрутиться повітряний шланг, їх [водолазів] не встигнуть витягнути? (Юрій Яновський, II, 1954, 94);
//  перен. Змінюватися, ставати іншим. — І дивно, як то все зразу перекрутиться, іншим стає (Панас Мирний, III, 1954, 243).

2. Крутитися, обертатися навколо себе або через голову; перевертатися. Хмара батогом торкнувся гілки, і зів'яле листя з тихим шепотом, перекручуючись, поволі посипалось на спини коней, на віз і додолу (Михайло Стельмах, Вел. рідня, 1951, 642); Нема гірше, як іти в новій одежі: там не сядь, там не ляж, там через голову не перекрутися (Михайло Стельмах, II, 1962, 129);
//  Обертатися, перевертатися (про круглі, хиткі або перекидисті предмети). Раптом човник прудко рвонувся вперед, загойдався, перекрутився, і Ярослав відчув, що пливе спиною вперед (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 74).

3. тільки недок. Пас. до перекручувати. Чайченко мені не раз жалівся, що його вірші зовсім перекручуються. І справді, я бачив їх перекрученими так, що не лишалось ні ритму, ні рими... (Володимир Самійленко, II, 1958, 437).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 208.

Коментарі (0)