в означеннях
Тлумачення, значення слова «переломний»:

ПЕРЕЛО́МНИЙ, а, е. Який визначає перелом (у 3 знач.) у чому-небудь. Значення Шевченка для України було просто переломним: не тільки для української літератури, яку він підніс до рівня кращих зразків тогочасного світового письменства і якій накреслив шляхи майбутнього, а й для всього розумового і політичного життя країни (Радянське літературознавство, 1, 1962, 99).
 Переломна епоха; Переломний момент (час, день і т. ін.) — період корінних змін у розвитку чого-небудь. Історія людського суспільства, особливо в таку переломну епоху, як епоха переходу від капіталізму до комунізму, дуже складна й суперечлива (Комуніст України, 10, 1967, 20); Маючи на увазі цей важливий переломний момент, мені хотілось.. донести до свідомості мого глядача, що перехід до колективного обробітку землі є логічне й неминуче завершення волі робітників та трудящих селян, які перебудовують своє господарство й життя (Олександр Довженко, III, 1960, 119); Дорога до Винників іде через ліси, а в лісах вештаються в цей переломний час різної масті підозрілі людці (Ірина Вільде, Ті з Ковальської, 1947, 81).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 219.

Коментарі (0)

ПЕРЕЛОМНИ́Й, а, е, фіз. Який відхиляється, змінює напрямок при переході з одного середовища до іншого (про світлові, звукові хвилі або радіохвилі, промені).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 219.

Коментарі (0)