в означеннях
Тлумачення, значення слова «переминатися»:

ПЕРЕМИНАТИСЯ 1, ається, недок., ПЕРЕМ'ЯТИСЯ, мнеться і розм. ПЕРЕМНЯТИСЯ, неться, док.

1. Ставати м'яким від здавлювання, перетирання і т. ін.  * Образно. Тим часом ми втечемо на сахарні, перебудемо цей важкий час та й знов повертаємось. Може, воно якось перетреться, перемнеться та й так минеться (Нечуй-Левицький, II, 1956, 193).

2. тільки недок. Пас. до переминати.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 225.

Коментарі (0)

ПЕРЕМИНАТИСЯ 2. аюся, аєшся, недок. Робити певні рухи ногами (звичайно внаслідок нерішучості, ніяковості і т. ін.). Та вже він удруге спитав, а вона, стоячи перед ним, переминається та червоніє, як є калина (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 323); Пасажири, які почали спотикатися на його речі, голосно виявляли своє невдоволення, але юнак продовжував переминатися біля дівчини (Петро Панч, В дорозі, 1959, 177).
 Переминатися з ноги на ногу — переступати з однієї ноги на другу, тупцюючи на одному місці (звичайно внаслідок нерішучості, ніяковості і т. ін.). Вона була.. без панчіх, що їх, поспішаючи, забула взяти і тепер каялась: уже кілька разів вона порізала осокою собі коліна і литки, і ті порізи щеміли так, ніби туди насипали солі. Вона весь час слинила порізи і переминалася з ноги на ногу (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 231); Юннати розгублено переминалися з ноги на ногу, не знаючи, що й казати (Юрій Мокрієв, Острів.., 1961, 80).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 225.

Коментарі (0)