в означеннях
Тлумачення, значення слова «переслідування»:

ПЕРЕСЛІ́ДУВАННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням переслідувати. Вгорі, на стежці почулася швидка хода людиниг. яка тікала від переслідування (Дмитро Бедзик, Дніпро.., 1951, 31); Після довгого переслідування йому таки пощастило другим пострілом добити тетерюка (Олесь Донченко, II, 1956, 64); Настирливе переслідування [юнака] інтригувало дівчину (Спиридон Добровольський, Тече річка.., 1961, 76); Боючись переслідувань, старий Антоніо нікому не говорив про свого Філіппе (Юрій Бедзик, Вогонь.., 1960, 111).
Гонка з переслідуванням — вид спортивних велосипедних змагань. Веломашина «В-68» призначена для гонок з переслідуванням; Карне переслідування — сукупність указаних у законі дій (збирання доказів, проведення допитів, обшуків і т. ін.) для розкриття злочинів і виявлення винуватих. У випадку стягання квартирної плати понад установлені органами влади розміри суди зобов'язані порушувати проти винних карне переслідування (Цивільний кодекс УРСР, 1950, 105).

2. Утиски, пригноблення. З трепетом тривоги думка його перелітала через сумні, важкі часи переслідування, муки за його любимі погляди (Іван Франко, I, 1955, 294); Історія прогресивної російської і української преси була переповнена постійними жорстокими переслідуваннями і тяжкими випробуваннями для її діячів (Матеріали з історії української журналістики, 1959, 14).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 280.

Коментарі (0)