в означеннях
Тлумачення, значення слова «пересипатися»:

ПЕРЕСИ́ПАТИСЯ див. пересипа́тися.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 276.

Коментарі (0)

ПЕРЕСИПА́ТИСЯ, аюся, аєшся, недок., ПЕРЕСИ́ПАТИСЯ, плюся, плешся; мн. пересиплються; док.

1. тільки 3 ос. Сиплючись, переміщуватися з місця на місце, з чогось у щось; висипатися в інше місце. — У трюмі пересипається зерно (Юрій Яновський, II, 1958, 41); Скоро лиш пісок з горішньої пляшечки пересиплеться в долішню — перевертають її догори денцем, і пісок знов сиплеться, як досі (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 7).

2. тільки недок., чим. Гратися чим-небудь сипким, однорідним, переміщаючи його з місця на місце. Василь став, буцім мала дитина, пісочком пересипатись (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 48);  * Образно. Море ледь-ледь хвилювалося, пересипалось золотими камінцями на сонячній доріжці (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 69);  * У порівняннях. Стяга (сонця) простяглася.. через усю хату і осіла на білу стіну золотою мачиною. Мачипа тремтіла, росла-більшала, — стяга ширшала, граючи різними кольорами, мов хто пересипався цвітним піском... (Панас Мирний, I, 1954, 285);
//  тільки 3 ос. Чутися з усіх боків, звідусіль (про жарти, сміх і т. ін.). Між косарями так і пересипались жарти, приказки (Нечуй-Левицький, I, 1956, 416).

3. тільки 3 ос., чим, з чим. Змішуватися одне з одним, поєднуватися (про щось різне); перемішуватися. Бесіди, жарти, дотепи, тости та пісні пересипаються одні з другими, чередуються та мішаються чимраз живіше (Іван Франко, I, 1955, 318).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 276.

Коментарі (0)