в означеннях
Тлумачення, значення слова «перетанцьовувати»:

ПЕРЕТАНЦЬОВУВАТИ, ую, уєш, недок., ПЕРЕТАНЦЮВАТИ, юю, юєш, док.

1. тільки док., перех. і без додатка. Закінчити танцювати; протанцювати. Отто й прийшла до неї Олена Кубраківна, перетанцювавши, та й сіла біля неї віддихати (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 33); Перетанцювавши пару разів, він, під час паузи взяв у музики скрипку і повів смиком по струпах (Іван Франко, VIII, 1952, 32).

2. неперех. Танцювати всі або багато танців; танцювати з усіма або з багатьма. Дід такий радий, що вона [нива] знайшлась, та давай з радощів танцювать.., то вже пора було й додому повертатися, бо хоч ми, правда, й рано виїхали, але ж поки ниву знайшли та поки дід перетанцював, що треба було, то й вечір настав (Українські народні казки, легенди.., 1957, 507); Такої події не можна було уявити без тонкої, трошки вертлявої постаті невтомного Вариводи, котрий за вечір обов'язково перетанцює, з усіма дівчатами (Сава Голованівський, Тополя.., 1965, 112).

3. перех., кого. Танцювати краще за кого-небудь або довше, ніж хтось. В дівках була Фрося гарною й веселою, перетанцьовувала й переспівувала всіх своїх подруг на вечірках (Леонід Первомайський, Дикий мед, 1963, 449); — Смійтесь, смійтесь! Ви думаєте, що я п'яна. Я ще й тверезих перетанцюю, — сказала Марія (Нечуй-Левицький, II, 1956, 110).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 294.

Коментарі (0)