в означеннях
Тлумачення, значення слова «перетин»:

ПЕРЕ́ТИН, у, чол.

1. Те саме, що перетинання. Принцип дії генератора заснований на явищі електромагнітної індукції, тобто виникнення електричного струму у замкненому провіднику при перетині ним магнітних силових ліній (Доценко та ін., Автомобіль, 1957, 220).

2. Місце схрещування, перетинання чого-небудь. Житомир розташований на лівому березі річки Тетерів, притоки Дніпра, на перетині залізничних ліній Фастів — Новоград-Волинський і Козятин — Жлобин (Визначні місця України, 1958, 197); На непокірний скелястий перетин Дніпра впав погляд Потьомкіна (Микола Рудь, Гомін.-, 1959, 30).

3. Поверхня, площина, по якій що-небудь перетнуте, розрізане. Математичним горизонтом називається лінія перетину небесної сфери з горизонтальною площиною, яка проходить через центр небесної сфери (Воронцов-Вельямінов, Астрономія, 1956, 18).
Золотий перетин — застосовувана у стародавніх живописі, графіці, архітектурі пропорція, у якій одна частина відноситься до другої, як все ціле до першої частини; гармонійний поділ, золотий переріз. Нема сумніву в тому, що народним майстрам був добре відомий .. класичний принцип золотого перетину (Народна творчість та етнографія, 6, 1967, 64).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 296.

Коментарі (0)